„Canaletto tkwi w szczegółach” – program edukacyjny dla nauczycieli i uczniów

fot. UM Warszawa
„Canaletto tkwi w szczegółach” to varsavianistyczny kurs udoskonalający mający na celu podniesienie kompetencji z zakresu historii i architektury XVIII-wiecznej Warszawy. Ruszyły zapisy dla nauczycieli chcących poszerzyć swą wiedzę w tych tematach.
REKLAMA

- Program obejmuje kurs doszkalający i konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć z tematyki związanej z architekturą XVIII-wiecznej Warszawy i obrazów Canaletta. Jestem przekonana, że kurs będzie tak ciekawy i tak inspirujący, że scenariusze lekcji, które po nim powstaną, będą wzorowe i młodzież będzie bardzo chętnie uczestniczyła w takiej formie zajęć – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy podczas inauguracji programu „Canaletto tkwi w szczegółach” i premiery książki o tym samym tytule, opracowanej przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

- Program potrwa trzy lata – zaznaczył Michał Krasucki, dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. - Zaczynamy od XVIII wieku, w przyszłym roku tematem będzie wiek XIX a za trzy lata wiek XX.

Czy można dziś odnaleźć Warszawę, na którą patrzył Canaletto tworząc swe słynne weduty? Odpowiedź znajdziemy w najnowszej publikacji Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków pt.: „Canaletto tkwi w szczegółach”. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów szkół średnich, lecz z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników tematyki varsavianistycznej. Jej tematem jest Warszawa XVIII wieku przedstawiona na obrazach Bernarda Bellotta zw. Canaletto.


Dzięki obrazom i ich szczegółowości możemy zapoznać się z historią i architekturą stolicy za czasów króla Stanisława Augusta. Płótna mistrza stanowią niezwykle bogate źródło wiedzy o dawnym życiu i ówczesnym wyglądzie miasta.

Głównym założeniem publikacji jest przekazanie wiedzy o detalach i elementach architektonicznych, które zaobserwować można analizując uwiecznione przez Canaletta obiekty. Zdjęcia, rysunki i opisy w przyjazny sposób zapoznają czytelnika z niełatwą terminologią, zachęcając do zainteresowania się historią architektury Warszawy.

 
Źródło: UM Warszawa
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany