25 marzec 2020

Dylatacja na Trasie Siekierkowskiej do wymiany

fot. UM Warszawa
Mniejszy ruch na stołecznych ulicach to dobra okazja do przyśpieszenia niektórych prac drogowych. W najbliższy czwartek, 26 marca, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich przystąpią do wymiany urządzenia dylatacyjnego na Trasie Siekierkowskiej. Prace na estakadzie potrwają trzy tygodnie.
Koronawirus
mazowieckie
318
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Trasa Siekierkowska to bardzo ważna arteria komunikacyjna, który łączy Mokotów z Pragą-Południe. Codziennie trasę pokonuje tysiące pojazdów, w tym ciężarowych i ponadnormatywnych. Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie.

Prace będą prowadzone na estakadzie łączącej Trasę z ul. Płowiecką, w kierunku Mokotowa. Podczas robót wymienione zostanie urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu. Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego, wylewany jest beton, który potrzebuje kilka dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia.

Roboty będą wykonywane przy częściowym ruchu, jednak mogą spowodować utrudnienia. Prace prowadzone będą etapowo. Utrudnienia w każdym z nich będą polegały na zwężeniu do jednego pasa, na odcinku kilkudziesięciu metrów al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ul. Ostrobramską). Roboty potrwają trzy tygodnie.

 
Źródło: UM Warszawa / Marzena Wojewódzka
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
318
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-28 12:30
miejsce
Teatr Młyn - Scena na Poddaszu,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-28 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-28 15:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-28 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany