27 lipiec 2019

Fotokoncerty w ramach projektu Plac Defilad

fot. UM Warszawa
W sobotę, 27 lipca, na wielkoformatowym ekranie, na głównej płycie placu Defilad, rusza nowy cykl Teatru Studio – „Fotokoncerty”. To autorskie projekcje kilkuset starannie wybranych zdjęć z towarzyszeniem muzyki na żywo.
Koronawirus
mazowieckie
808
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Pierwszy fotokoncert został przygotowany przez Rafała Milacha, współzałożyciela kolektywu Sputnik Photos, członka Magnum Photos, autora licznych wystaw fotograficznych. Muzykę skomponował Łukasz Dziedzic, artysta audiowizualny i kurator sztuki.

Prezentacja Rafała Milacha i Łukasza Dziedzica jest potransformacyjną podróżą po regionie Europy Środkowo-Wchodniej i Kaukazu z propagandą w tle. Sekwencja fotografii, rysunków, krótkich form video oraz dźwięków składa się na kolekcję przedstawień współczesnych systemów kontroli, manipulacji i formatowania tkanki społecznej. Muzyka przygotowana specjalnie na tę okazję przez Łukasza Dziedzica, nawiązuje do programów informacyjnych i rozrywkowych z przełomu lat 80/90.

Rafał Milach - artysta wizualny, fotograf, autor książek. Podejmuje tematy dotyczące transformacji w dawnym bloku wschodnim. Absolwent ASP w Katowicach. Wykładowca Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz Szkoły filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autor nagradzanych książek, m.in. The Winners, 7 Rooms i Pierwszy marsz dżentelmenów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo oraz finalista Deutsche Börse Photography Prize 2018. Współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Fundacji Sztuki Polskiej ING. Od 2018 roku nominowany członek Magnum Photos.

Łukasz Dziedzic - artysta audiowizualny, kurator sztuki, producent wystaw, edukator. Na koncie ma szereg wydawnictw dla BDTA, albumy dla Mik Musik i Galerii Szarej. Jego najbardziej rozpoznawalny projekt muzyczny czerpiący z estetyki techno to John Lake, a razem z Wojtkiem Kucharczykiem tworzy duet Iron Noir. Koncertował m.in. na festiwalach Unsound w Krakowie, Tauron Nowa Muzyka i Ars Cameralis w Katowicach, Supermarket Art Fair w Sztokholmie, Art Meetings w Kijowie, L’Tronica Festival w Łodzi. Tworzy performansy i instalacje dźwiękowe m.in. w Galerii Wschodniej, Muzeum Współczesnym Wrocław, Miejscu Projektów Zachęty czy Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Skomponował ścieżkę dźwiękową do wystawy „Szczurołap/ Ratcatcher” w MWW Wrocław. Na swoich płytach i kasetach wydaje hałaśliwą i rozimprowizowaną techno-elektronikę, której wspólny mianownikiem zwykle bywa analogowy motoryczny rytm. Poza przedsięwzięciami dźwiękowymi, od wielu lat wspólnie z żoną Joanną współprowadzi katowicką Galerię Szarą.

www.placdefilad.org / www.teatrstudio.pl

FOTOKONCERTY w ramach projektu Plac Defilad

Od 27 lipca do 24 sierpnia 2019, Plac Defilad, wstęp wolny

  • 27 lipca - Rafał Milach + Łukasz Dziedzic
  • 2 sierpnia - Michał Szlaga + Mikołaj Trzaska + Adam Witkowski
  • 24 sierpnia - Kuba Dąbrowski + Jerzy Gruchot

Ideą projektu „Plac Defilad” było stworzenie otwartej przestrzeni miejskiej w centralnym punkcie Warszawy, dostępnej i atrakcyjnej dla każdej grupy wiekowej i społecznej. Organizatorem jest m.st. Warszawa, a jego gospodarzem Teatr Studio. Przez całe lato można korzystać z ogólnodostępnej i szerokiej oferty kulturalnej, także rozrywkowej, organizowanej w tym miejscu.

Dotychczasowe edycje projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem warszawiaków i turystów. Warszawiacy uczestniczyli również w wydarzeniach o mniejszej skali: kameralnych spotkaniach, debatach czy warsztatach dla seniorów.

 
Źródło: UM Warszawa / Konrad Klimczak
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
808
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-06-03 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-04 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-04 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-05 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany