5 wrzesień 2019

Piknik Zadbaj o las

fot. UM Warszawa
Spacery z leśnikiem, wspinaczka po drzewach i warsztaty stolarskie to kilka atrakcji pikniku Zadbaj o las . Już w sobotę, 7 września rodzinne wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1a. Nie zabraknie ciekawostek o dzikich zwierzętach, gier i zabaw.
Koronawirus
mazowieckie
808
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Co robi leśnik w lesie? Czym jest przebudowa lasu oraz dlaczego zakładane są rezerwaty przyrody? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznają uczestnicy pikniku Zadbaj o las. Już od godziny 11.00 specjaliści od warszawskich terenów zieleni będą opowiadać, w jaki sposób można pomóc lasom oraz jak zachować w nich naturalny rytm przyrody.

Śmiałkowie mają okazję wspiąć się na drzewo w asyście arborystów i zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy zielonej korony. Z kolei na majsterkowiczów czekać będzie stoisko stolarskie do własnoręcznego wykonywania drewnianych projektów. Podczas zabaw i gier najmłodsi dowiedzą się, dlaczego dzikie zwierzęta czasem potrzebują pomocy ludzi i kiedy drzewa tworzą już las. Eksperci wytłumaczą też, dlaczego niektóre gatunki inwazyjne, takie jak korniki, są zagrożeniem dla eko-systemu. Zapowiada się pięć godzin zabawy z ciekawostkami o zwierzętach i roślinach.

Wstęp wolny. Na spacery z leśnikiem obowiązują zapisy. Więcej informacji dostępne są na stronie lasymiejskie.waw.pl oraz na fanpage’u Lasów Miejskich-Warszawa.

Pliki do ściągnięcia

  1. plakat_zadbaj_o_las.pdf (plik: plakat_zadbaj_o_las.pdf, rozmiar pliku: 736 KB)

 
Źródło: UM Warszawa / Dominika Wiśniewska
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
808
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-06-03 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-04 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-04 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-05 19:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany