16 wrzesień 2019

„Po co nam ta złota jesień” - wernisaż wystawy

fot. UM Warszawa
Czy jesień należy do seniorów? Czy dlatego, że to nostalgiczna pora roku, czy dlatego, że często jest złota? Seniorzy sami się zastanawiają „Po co nam ta złota jesień” i zapraszają w środę, 18 września, o godz. 17.00 na wernisaż wystawy obrazów, które sami stworzyli (Warsztat, pl. Konstytucji 4).
REKLAMA

Prace powstały podczas warsztatów zorganizowanych wolontariacko w miejskim Warsztacie przy pl. Konstytucji. 71-letnia absolwentka ASP prowadziła przez rok zajęcia dla grupy seniorów, w której najstarsza osoba liczyła 80 lat.
Na wystawie będą eksponowane rysunki uczestniczek i uczestników z zajęć z całego roku oraz projekt końcowy pt.: „Po co nam ta złota jesień”, w którym autorki i autorzy chcieli powiedzieć coś więcej o starości - co ich cieszy i co boli. Stąd połączenie rysunku ze złotym kolorem.
„Czy szczęściem może być nieobecność w zmierzchu życia, czy łatwo jest żyć wiedząc, że to już z górki? A jednak biegniemy choć różna jest nasza kondycja, różna jest nasza starość, często od nas niezależna, bo świat nie rozpieszcza nawet tej naszej „złotej jesieni” nie mówiąc o późnej. Chwali się co najwyżej stare wino…” – napisali seniorzy w zaproszeniu.

***

Co Warszawa robi dla seniorów?

Aktywność seniorów jest cenna i potrzebna. Dlatego m.st. Warszawa wspiera starszych mieszkańców ciekawych świata i ludzi. Z budżetu miasta finansowana jest działalność 19 Uniwersytetów III Wieku oraz Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie, które zaprasza na zajęcia z komputerem, wydarzenia kulturalne, działalność wolontariacką, zachęca do ruchu w programie „Aktywny senior”. Samorząd warszawski ułatwia życie samotnym ludziom starszym proponując im pomoc w drobnych naprawach pod nazwą „Złota rączka”, przeciwdziała izolacji prowadząc telefon zaufania dla seniorów. Wymienione przykłady działań na rzecz seniorów składają się na zaproponowany przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego program „Warszawa dla seniorów”, których w stolicy mieszka 480 tys. (osoby 60+).

 
Źródło: UM Warszawa / Magdalena Łań
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany