26 lipiec 2020

Przy ewakuacji na Bródnie pracuje 90 policjantów i 7 patroli Straży Miejskiej

fot. PAP
Przy ewakuacji mieszkańców bloków na warszawskim Bródnie, znajdujących się w pobliżu budowy II linii metra, gdzie znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej, pracuje w niedzielę 90 policjantów i 7 patroli Straży Miejskiej - poinformowała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.
Koronawirus
mazowieckie
7521
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Od godzin porannych ewakuowani są mieszkańcy bloków przy ul. Rembielińskiej, Suwalskiej, Kondratowicza - ok. 1500 osób. Mają oni - jak podała Gałecka - zapewnione miejsce w pobliskiej szkole. Ponadto miasto zapewniło osobom starszym i z ograniczoną mobilnością możliwość skorzystania z autobusów miejskich - Miejskie Zakłady Autobusowe dostarczyły na miejsce 10 autobusów do dyspozycji mieszkańców.

Komenda Stołecznej Policji poinformowała w niedzielę, że w związku z ewakuacją, wyłączone z ruchu drogowego zostały skrzyżowania ul. Wysockiego z Bazyliańską oraz Bartniczej z Rembielińską.

Stołeczna policja - w porannym wpisie na Twitterze - zapewniła też, że ewakuacja odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z czym dla osób nią objętych przewidziano maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

Policjanci będą zabezpieczać ewakuowane budynki. Po zakończeniu ewakuacji - podała policja - działania związane z fizycznym usunięciem niewybuchu będą prowadzić żołnierze z jednostki saperskiej.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w sobotę na budowie II linii metra przy ul. Bazyliańskiej. Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka stołecznego ratusza, niewybuch ma dwa metry długości i waży 250 kg. (PAP)

autorka: Alicja Skiba

skib/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
7521
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany