20 wrzesień 2019

„Rany pamięci” – konferencja konserwatorska

fot. UM Warszawa
„Rany pamięci. Ślady zniszczeń okresu II wojny światowej w topografii miasta” to tytuł konferencji, jaka odbędzie się 26 i 27 września w Domu Artysty Plastyka, przy ul. Mazowieckiej 11A. Projekt poświęcony jest materialnym śladom działań zbrojnych zachowanym do dnia dzisiejszego.
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Podczas konferencji prelegenci przedstawią tematy: ślady po pociskach i napisy na elewacjach – ich historię, topografię na terenie kraju oraz problematykę konserwatorską - możliwości ich renowacji i ewentualnego wyeksponowania w przestrzeni.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie obiektom z Warszawy. Drugiego dnia przywołane zostaną przykłady z innych ośrodków: Westerplatte i Poznania. W dwóch referatach, w kontekście Gdańska i Lublina, poruszony będzie temat zagospodarowania zrujnowanych i niezabudowanych obszarów miast.

Wiosną Warszawa zachęcała mieszkańców do udziału w tworzeniu mapy, na której naniesione zostaną ślady II wojny światowej, jak postrzeliny i napisy. Podczas konferencji zostanie przedstawiony aktualny etap projektu i zapowiedź jego kontynuacji.
Udział w konferencji zorganizowanej przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków jest bezpłatny.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Wszystkie informacje na temat konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na: www.ranypamieci.pl

 
Źródło: UM Warszawa / Magdalena Łań
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany