13 sierpień 2020

Ruszają fontanny na Woli

fot. nadesłane
W najbliższą sobotę zaczną z powrotem działać fontanny w Parku Szymańskiego. Korzystać z nich będzie można jedynie w maseczkach lub w inny sposób zasłaniając usta i nos. Tężnia pozostanie jednak zamknięta.
REKLAMA
Otwarcie wolskich fontann będzie możliwe dzięki zniesieniu zakazu uruchamiania tego typu obiektów przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Pierwsze próby działania, będzie można zobaczyć już w piątek, a od soboty instalacja zacznie działać pełną parą od 9.00 do 22.00. Na godzinę przed zamknięciem, każdego dnia rozpoczynać się będzie multimedialny pokaz.

 - Uruchomienie fontann po przerwie, wymaga bardzo dużo pracy. Obsługa musi zamontować blisko 100 dysz wodnych, prefiltry, oraz oczyścić niecki fontann. Ostatnim etapem będzie napełnienie niecki specjalnie do tego celu zmiękczoną wodą

– mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola.

O jak najszybsze otwarcie cenionej przez mieszkańców Woli atrakcji zabiegali dzielnicowi radni. W tej sprawie zarząd dzielnicy zwrócił się o wydanie warunków użytkowania do Głównego Inspektora Sanitarnego, który zezwolił na otwarcie zarówno fontann jak i tężni. Pod warunkiem, że osoby korzystające z atrakcji będą nosić na twarzy maseczki i zachowywać dystans społeczny.

 - Wiedząc jak naszym mieszkańcom zależy na otwarciu tężni chcieliśmy ją też uruchomić. Jednak konieczność używania w jej wnętrzu maseczek całkowicie zniweluje jej zdrowotne walory

– wyjaśnia wstrzymanie się z decyzją o otwarciu tężni Rafałowski.

Park Szymańskiego to od lat jedno z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku i rekreacji na Woli. Dzięki zakończonemu w ubiegłym roku kolejnemu etapowi modernizacji obiektu, wzbogacił się on w zespół multimedialnych fontann. W ramach kompleksu fontann powstał również tunel wodny dla dzieci, a także zbudowano stoliki z ławkami oraz leżaki do wypoczynku.

Urząd dzielnicy przypomina, że na terenie fontann w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – CoV2 należy mieć maseczkę, bądź zasłonięte w inny sposób usta i nos. Należy również dbać o to by jak najczęściej myć ręce i zachowywać dystans społeczny.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany