Spotkajmy się w Warszawie. Spotkajmy się w Wawrze

fot. UM Warszawa
Prezydent Rafał Trzaskowski rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami i zarządami dzielnic - „Spotkajmy się w Warszawie”. Prezydent przedstawi warszawiankom i warszawiakom dotychczasową realizację swojego programu i zaproponuje rozwiązania dla najważniejszych problemów w poszczególnych dzielnicach.
REKLAMA

– Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, Warszawa staje się coraz lepsza. Chciałbym mieć jeszcze więcej możliwości dotarcia do warszawianek i warszawiaków i wysłuchania ich pomysłów na nasze miasto. W każdej dzielnicy stworzę zespoły robocze, aby wzmocnić zarządy dzielnic i umożliwić rozwiązanie kluczowych dla danego obszaru problemów, dotyczących np. transportu, bezpieczeństwa, ekologii czy klimatu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy – W trakcie kampanii obiecywałem mieszkańcom, że do nich wrócę i sprawozdam realizację programu, na który się z nimi umówiłem. W kolejnych miesiącach odwiedzę każdą dzielnicę naszego miasta, by to zobowiązanie wypełnić – dodaje prezydent stolicy.

W ramach cyklu „Spotkajmy się w Warszawie”, prezydent nie tylko przedstawi mieszkańcom stan realizacji swojego programu w poszczególnych dzielnicach, ale także zaproponuje rozwiązania dla problemów identyfikowanych obecnie na ich terenach, w uzgodnieniu z zarządami dzielnic i po skonfrontowaniu ich z programem dla Warszawy. Wykorzystując badania i Strategię Warszawa2030, dla wsparcia zaplanowanych działań, prezydent stworzy zespoły robocze, których celem będzie wypracowanie tych rozwiązań.

Cykl spotkań został zainaugurowany w czwartek, 23 stycznia, w Wawrze. Podczas spotkań z mieszkańcami w tej części Warszawy, prezydent zapozna się również z planem działań i wyzwaniami, które czekają dzielnicę w 2020 roku. Odwiedzi także wybrane, ważne dla Wawra miejsca i nowe inwestycje, w których spotka się z przedstawicielami różnych grup społeczności lokalnej.

Zaczynam od Wawra, gdzie już rozpoczęły prace specjalne zespoły zadaniowe, z udziałem przedstawicieli urzędu miasta i dzielnicy. Zajmiemy się trzema sprawami, które dziś mieszkańcy Wawra uważają za najważniejsze – walką ze smogiem, rozbudową sieci kanalizacyjnej i transportem publicznym w dzielnicy. Przez najbliższe trzy dni będzie działał również specjalny „mobilny urząd” – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Relacja z konferencji prasowej inaugurującej program „Spotkajmy się w Warszawie” dostępna jest tutaj.

Kluczowym punktem wizyty jest otwarte spotkanie Prezydenta z mieszkańcami, które odbędzie się w czwartek, 23 stycznia, o godzinie 17.30, w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a). Zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy do udziału. Będzie to czas do bezpośredniej rozmowy o rozwoju, przyszłości i wyzwaniach dla Wawra.

– Wawer jest pierwszą dzielnicą odwiedzaną przez Prezydenta Trzaskowskiego w ramach cyklu „Spotkajmy się w Warszawie”. To dla nas podkreślenie znaczenia dzielnicy w polityce rozwoju naszego miasta. Podczas wizyty z pewnością nie zabraknie dyskusji o ważnych wyzwaniach stojących przez Wawrem w takich obszarach jak czyste powietrze, komunikacja publiczna, kanalizacja, inwestycje oświatowe i naszych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkołach – podkreśla burmistrz Norbert Szczepański.

Program „Spotkajmy się w Warszawie” uwzględnia także tzw. „mobilny punkt informacyjny”. - Jako samorząd jesteśmy zobowiązani do ułatwiania współpracy z urzędnikami i informowania na jakie projekty, programy i inwestycje są przeznaczane pieniądze z podatków warszawianek i warszawiaków – mówi prezydent stolicy.

W Wawrze punkt informacyjny będzie do dyspozycji mieszkańców od czwartku, 23 stycznia, do soboty, 25 stycznia, w różnych miejscach w dzielnicy:

  • 23 stycznia, w godz. 12.00- 19.00, w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a),
  • 24 stycznia, w godz. 8.00- 16.00, w Wydziale Obsługi Mieszkańców (ul. Żegańska 1),
  • 25 stycznia, w godz. 8.00- 12.00, przy bazarku w Falenicy (dot. wymiany starych kotłów).


Zapraszamy wszystkich mieszkańców. W punktach, urzędnicy udzielą informacji m.in. na temat tego jak składać wnioski o finansowe wsparcie na modernizację starych kotłów, poinformują, kto może skorzystać z programu osłonowego w związku ze zmianą systemu opłat odpadowych, jak poprawnie segregować odpady, czy rozwiązać problem związany z kanalizacją. Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z informacji podatkowej.

W Warszawie funkcjonują inicjatywy, które pomagają skutecznie wdrażać w życie propozycje lokalnych społeczności, jak np. budżet obywatelski czy konsultacje społeczne. Przypomnijmy również, że w badaniu Barometru Warszawskiego 79% warszawianek i warszawiaków uważa, że władze miasta uwzględniają ich opinie i pomysły. Doceniają, że samorząd orientuje się, jakie są najważniejsze problemy mieszkańców (81%) oraz ma dobry program rozwoju miasta (81%). Z wynikami Barometru Warszawskiego, realizowanego w latach 2003-2019 r., można zapoznać się tutaj.

 
Źródło: UM Warszawa
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany