14 listopad 2019

Trwa Open Call na działania ARTywistyczne!

fot. UM Warszawa
Spółdzielnia Kultury i Fundacja Splot Społeczny realizują nabór na projekty artystyczne, animacyjne i kreatywne wokół koncepcji budowania wspólnoty poprzez dzielenie się. Działanie lub obiekt zostaną zrealizowane jeszcze w 2019 r. w wybranej przestrzeni wirtualnej lub publicznej.
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Grupa twórców i twórczyń zaproszonych do udziału w open call jest szeroka. Swoje zgłoszenia mogą przesyłać artyści i artystki (w tym studenci ASP i innych uczelniach artystycznych), aktywistki i aktywiści, animatorki i animatorzy kultury, performerzy i performerki, edukatorzy i edukatorki, a także osoby związane z branżą kreatywną i designem.

Open call towarzyszy kampanii promującej Spółdzielnię Kultury - platformę internetową, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie użyczają swoich zasobów: przestrzeni, sprzętu, różnego typu materiałów i wiedzy. Głównym celem Spółdzielni jest ułatwienie mieszkańcom Warszawy organizacji własnych działań (sąsiedzkich, kulturalnych, społecznych itp.) o charakterze niekomercyjnym. Spółdzielnia Kultury jest wspólnym projektem Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy i Domu Kultury Dorożkarnia.

Kampania jest połączeniem wartości i wyobrażeń związanych z ideą dzielenia się, ale i odpowiedzialnego korzystania z zasobów. Jak podkreślają realizatorzy: - Wymiana i dzielenie się obiektami materialnymi może skutkować spadkiem produkcji i postaw konsumpcjonistycznych, a co za tym idzie znacznie obniżyć ilość zużywanej energii oraz produkowanych odpadów. Tym samym przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego oraz ograniczenia zmian klimatycznych.

Aby zgłosić swój projekt do udziału w naborze należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://bit.ly/34dEpcX do 20 listopada 2019 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada.

Regulamin i szczegóły naboru dostępne są pod adresem https://docdro.id/DavYxXO oraz https://docdro.id/K3gfPW.

Wszelkie pytania i sugestie związane z naborem można kierować na adres: splotspoleczny@gmail.com

Nabór jest realizowany w ramach zadania publicznego „Dzielimy się zasobami i działamy na rzecz społeczności lokalnej. Rozwijamy Spółdzielnię Kultury” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.

 
Źródło: UM Warszawa / Konrad Klimczak
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Ośrodek kultury ARSUS, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany