21 kwiecień 2021

Warszawa chce przyciągać talenty i liderów – konsultacje jednego z programów „Strategii #Warszawa2030”

Do 12 maja można zgłaszać uwagi do projektu „Program przyciągamy talenty i liderów”, jest to jeden z programów wykonawczych „Strategii #Warszawa2030”.
REKLAMA

Konsultacje rozpoczęły się 20 kwietnia, o szczegółach można dowiedzieć się na stronie: konsultacje.um.warszawa.pl/przyciagamy_talenty

Realizacja programu ma zapewnić w Warszawie najlepsze warunki do przyciągania (z kraju i z zagranicy) osób, inwestycji, przedsięwzięć i wydarzeń wzbogacających twórczy potencjał miasta. Miasto chce zachęcić do osiedlania się w stolicy kobiet i mężczyzn najlepszych w swoich dziedzinach: utalentowanych przedsiębiorców, naukowców, artystów, sportowców, specjalistów o unikatowej wiedzy i umiejętnościach, liderów, którzy mają zdolność przewodzenia innym oraz uczniów i studentów.

Zamierzamy również stale podnosić atrakcyjność stolicy dla inwestorów i skutecznie ich pozyskiwać. Chcemy też, żeby stolica była miejscem, gdzie organizowane są znaczące wydarzenia biznesowe, naukowe, kulturalne, rozrywkowe oraz sportowe o zasięgu międzynarodowym. Będziemy kształtować wizerunek Warszawy jako miasta spotkań, w którym można nie tylko atrakcyjnie spędzić wolny czas, ale także zyskać możliwość zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń.

„Uczestniczymy w globalnej rywalizacji o talenty i liderów. W tej chwili kluczowe dla rozwoju gospodarczego są nie tyle zasoby materialne, co wiedza, technologia i innowacje. Miasta i państwa konkurują więc o ekspertów, naukowców, innowatorów oraz liderów. Liczy się potencjał intelektualny społeczeństw, więc wszyscy zastanawiają się jak przyciągnąć do siebie wybitnych twórców. Żeby utrzymać tempo rozwoju miasta niezbędne jest także pozyskiwanie inwestycji i kapitału – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy. Zdajemy sobie sprawę z tych wyzwań i dlatego przygotowaliśmy program, który wychodzi im naprzeciw. Jego realizacja ma sprawić, że Warszawa będzie postrzegana przez talenty i liderów z kraju i zagranicy jako miasto dobre do życia, nauki, studiów, pracy i rozwijania biznesu. Warte związania się z nim na dłużej – dodaje Zdrodowska.

„Program przyciągamy talenty i liderów” będzie realizowany do 2025 roku. W pracach nad jego projektem uczestniczyli zarówno przedstawiciele warszawskiego samorządu jak i stołecznych instytucji otoczenia biznesu, uczelni, firm, środowiska startupowego, organizacji pozarządowych oraz branży spotkań.

Konsultacje projektu „Program przyciągamy talenty i liderów” rozpoczęły się 20 kwietnia i potrwają do 12 maja 2021 roku. O szczegółach można dowiedzieć się na stronie: konsultacje.um.warszawa.pl/przyciagamy_talenty

Zapraszamy również do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 29 kwietnia 2021 roku (czwartek) o godzinie 18:00 na kanale: Konsultacje społeczne Warszawa - YouTube (z uwagi na ograniczenia pandemiczne).

 
Źródło: UM Warszawa / Edyta Mydłowska-Krawcewicz
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-07-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-16 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany