18 październik 2019

Czyżby koniec zmian opon na zimowe i letnie? Powraca ogumienie całoroczne. Dla kogo i kiedy?

fot. nadesłane / wp.pl
Ogumienie całoroczne - według motoryzacyjnych specjalistów z Autokult.pl - spełnia swoją funkcję zimą i latem, ale najlepiej sprawdzi się właśnie jesienią. Warto jednak, zgodnie poradnikiem Autokult, zdecydować się na nie właśnie jesienią, kiedy pogoda jest zmienna i aura nie skąpi nam taki dni jak ostatnie, ale przymrozki są tuż, tuż.
REKLAMA
Zakładanie opon zimowych zbyt wcześnie być może jest dowodem na przezorność, ale w rezultacie, według motoryzacyjnych dziennikarzy, którzy niejednokrotnie sprawdzili to w praktyce, nie jest bezpieczne, tak samo zresztą, jak opieszałe podejście do zadania. Jazda po śniegu na letnich kołach może się skończyć fatalnie, podobnie jak podróżowanie na zimówkach przy wysokich temperaturach.

Całoroczna opona daje więcej poczucia bezpieczeństwa, spełnia warunki opony letniej i zimowej, ale przede wszystkim eliminuje problem okresu przejściowego.
Opony całoroczne są polecane osobom, które jeżdżą mało, na krótkich dystansach, po płaskim terenie bez dużych zboczy i jeżdżą po drogach dobrze utrzymanych, odśnieżonych. Jedyny szkopuł w tym, że trzeba się wówczas liczyć ze zmianą ogumienia co rok lub maksymalnie co dwa lata.


Źródło: WP.PL
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-10-07 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-10 14:30
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany