Agresywny mężczyzna najpierw poprosił o pomoc, a potem się rozłączył

Policjanci z komendy w Starych Babicach zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę po tym, gdy ten zatelefonował najpierw na numer alarmowy prosząc o pomoc, a następnie się rozłączył. Na miejsce przybyła załoga pogotowia ratunkowego oraz policjanci. Gdy po długim czasie mężczyzna wkońcu otworzył drzwi stał się agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, których znieważył wulgarnymi słowami i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
REKLAMA

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zatelefonował na numer alarmowy prosząc o pomoc, a następnie się rozłączył. Na miejsce skierowani zostali policjanci, przybyła również załoga pogotowia ratunkowego. Próby nawiązania kontaktu z mieszkańcami były nieskuteczne. Nikt nie otwierał drzwi. Gdy po jakimś czasie wkońcu z mieszkania wyszedł mężczyzna, który wcześniej wykonał połączenie, funkcjonariusze musieli podjąć wobec niego interwencję, ponieważ stał się agresywny wobec nich.

27-latek znieważył wulgarnymi słowami policjantów oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponieważ posiadał rany na ręce i nodze, został opatrzony przez zespół medyczny, a następnie trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-28 17:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany