Areszt za atak na ratowniczkę medyczną i zniszczenie ambulansu

fot. Komenda Stołeczna Policji
Trzy miesiące aresztu zastosował sąd na wniosek legionowskiej prokuratury wobec 38-latka, który naruszył nietykalność cielesną ratowniczki medycznej, zniszczył ambulans oraz kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W niedzielę policjanci z legionowskiej drogówki zostali wezwani do Krubina, gdzie nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu i dachował. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca powiatu legionowskiego 2 promile alkoholu.

Na miejsce zdarzenia, oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego, przyjechali również ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy medycznej 38-latkowi. W trakcie badania mężczyzna był agresywny, chciał wyjść z ambulansu. W pewnym momencie złapał ratowniczkę za bluzę i odepchnął na szafkę medyczną, następnie uderzył ją w przedramię. Ponadto pięściami uderzał w wyposażenie ambulansu oraz wybił szyby w pojeździe medycznym. Na zachowanie awanturnika natychmiast zareagowali policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W kolejnych dniach śledczy z Wieliszewa zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, uszkodzenia mienia oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Legionowska prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 38-latka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Przypominamy, że osoba udzielająca pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych.

ea/js

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Gemba, Warszawa, ul. Wilcza 50/52
wstęp biletowany