Bezpieczeństwo ważna sprawa

fot. Komisariat Rzeczny Policji
Dla Funkcjonariuszy Komisariatu Rzecznego Policji rozpoczął się okres wzmożonej pracy. Pogoda sprzyja i zaprasza do spędzania czasu na zewnątrz, natomiast zbliżające się wakacje, zwiastują rodzinne wyjazdy. Jeśli pogoda dopisze, wiele osób czas wolny spędzi nad wodą.
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Rzecznego odwiedzają warszawskie szkoły i przedszkola. Biorą udział w piknikach plenerowych a wszystko po to aby przygotować jak największe grono dzieci do zbliżających się wakacji.

Dzieci w zależności od posiadanej wiedzy uczą się bądź utrwalają wiedzę o bezpiecznych zrachowaniach nad wodą. Wybór kąpieliska strzeżonego, gdzie bezpieczeństwa pilnuje ratownik daje gwarancję, że mamy blisko siebie osobę wykwalifikowaną i przeszkoloną w zakresie udzielania pomocy osobie tonącej.

Istotne jest również co zabierzemy ze sobą na plaże. Zabawki i książką mogą nam się przydać ale co jest naprawdę ważne kiedy planujemy wyjazd nad wodę? Bez kanapek, wody, nakrycia głowy i kremu z filtrem nasz powrót może się okazać dużo szybszy niż planowaliśmy.

Ale czy ktoś z nas posiada w domu sprzęt asekuracyjny do pływania? Możliwości jest wiele, boja czy kamizelka asekuracyjna, pasy pływackie i wypornościowe, koła i rękawki do pływania dla dzieci. Oferta jest bardzo bogata i zachęcająca.

Pamiętajmy, że jeśli korzystany ze sprzętu asekuracyjnego, który jest dmuchany zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia. Zatem nie odpływajmy daleko od brzegu i nie narażajmy siebie na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

 

sierż. sztab. Aleksandra Wasiak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
19.8°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany