Błyskawiczna akcja ratunkowa na Wiśle

Policjanci z komisariatu rzecznego kolejny raz uratowali tonącą osobę. Patrol policyjny w ciągu dwóch minut dotarł na miejsce zdarzenia i wyciągnął na brzeg 17-latkę, która z mostu Śląsko-Dąbrowskiego spadła do rzeki. Wyciągniętej z wody, wyczerpanej i wyziębionej dziewczynie udzielili pomocy przedmedycznej, po czym przekazali załodze pogotowia ratunkowego.
REKLAMA

Około 11:30 policyjny patrol z polecenia dyżurnego udał się łodzią służbową w rejon mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Policjanci po dwóch minutach zlokalizowali dziewczynę, która z Mostu Śląsko-Dąbrowskiego spadła do Wisły. Funkcjonariusze bardzo szybko wyciągnęli 17-latkę na pokład łodzi i udzielili jej niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Z uwagi, że dziewczyna była wyziębiona i uskarżała się na ból kręgosłupa, została przekazana załodze karetki pogotowia, która przewiozła ją do szpitala.

Kolejny raz policjanci Komisariatu Rzecznego Policji wzorowo przeprowadzili akcję ratunkową. Szybka i zdecydowana reakcja na zaistniałe zdarzenie oraz doskonała ocena sytuacji pozwoliły na uratowanie życia młodej osobie.

Tekst: Edyta Adamus

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany