Kierownik sklepu miał ukraść utarg

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 27- latka, który będąc kierownikiem jednego ze sklepów dyskontowych na Mokotowie, wyjął z sejfu i zabrał dzienny utarg w kwocie blisko 1500 zł. Ponadto przypisuje się mu sprawstwo wcześniejszych kradzieży w sklepie. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Właścicielka sklepu ogólnospożywczego, mieszczącego się na warszawskim Mokotowie, zauważyła, że około 3:00 w nocy ktoś wyłączył alarm w jej punkcie handlowym. Miała na to podgląd, dzięki aplikacji w telefonie. Na drugi dzień została poinformowana przez swoje pracownice, że w sejfie brakuje koperty zawierającej utarg z poprzednich dni. Sama koperta leżała na biurku, ale nie było w niej już pieniędzy. Właścicielka przejrzała zapis z monitoringu w sklepie i zauważyła, że osobą, która nocą weszła do sklepu, jest zatrudniony przez nią na stanowisku kierownika sklepu 27-latek.

W związku z tym zdarzeniem w sklepie została przeprowadzona inwentaryzacja, w wyniku której ustalono, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni zginęły papierosy i alkohol różnych marek o łącznej wartości blisko 3,5 tysiąca złotych. O dokonanie tych czynów, pokrzywdzona podejrzewała również swojego kierownika, z uwagi między innymi na to, że skradzione towary znajdowały się w pomieszczeniach biurowych, do których klienci nie mają dostępu. Ponadto 27-latek miał w zwyczaju brać ze sklepu alkohol, bez płacenia za niego, prosząc by należność była mu potrącana z wypłaty.

Dodatkowo zatrzymany miał wpłacić do banku utarg z innego dnia, czego również według relacji pokrzywdzonej nie uczynił. 27- latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia powierzonego oraz kradzieży. Przyznał się tylko do jednego, twierdząc, że faktycznie ukradł kopertę z pieniędzmi, ale nie ma nic wspólnego z kradzieżą alkoholu i papierosów ani z przywłaszczeniem utargu przeznaczonego dla banku.

Teraz sprawą podejrzanego zajmie się sąd, który może mężczyznę skazać na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/kg

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-11 18:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 18:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 20:00
miejsce
Explosion Club, Warszawa, ul Wał...
wstęp biletowany