Kolejny areszt za pobicie z użyciem kija bejsbolowego

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali czwartego uczestnika pobicia, do którego doszło kilka miesięcy temu na terenie błońskiej gminy. Wtedy czterech mężczyzn weszło do bydynku pokrzywdzonej i przy użyciu kijów bejsbolowych pobiło jej partnera. Dokonali również uszkodzenia wyposażenia mieszkania i samochodu. Dwóch z nich zostało zatrzymanych chwilę po zdarzeniu przez błońskich funkcjonariuszy. Dwóch kolejnych po ustaleniu ich miejsca pobytu zatrzymali kryminalni, a sąd aresztował na trzy miesiące.
REKLAMA

Pod koniec marca br. dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie pobicia. Do zdarzenia miało dojść w mieszkaniu zgłaszającej. Z relacji kobiety wynikało, że czterech mężczyzn weszło do jej domu i kijami bejsbolowymi zaatakowało jej partnera. Następnie uszkodzili wyposażenie mieszkania i samochód, po czym uciekli. Dwóch z nich zostalo zatrzymanych przez błońskich policjantów chwilę po zdarzeniu. Poruszali się samochodem, którego kierowca był nietrzeźwy.

Ustaleniem miejsca aktualnego pobytu pozostałych dwóch mężczyzn zajęli się kryminalni z komendy w Starych Babicach. Dwa tygodnie temu zatrzymali 35-latka, a sąd aresztował go na trzy miesiace. Teraz w ich ręce wpadł jego brat. Kryminalni, gdy tylko ustalili jego miejsce przebywania, udali się na teren pruszkowskiego powiatu. Zupełnie zaskoczonego mężczyznę zastali w mieszkaniu, gdy ten leżał sobie na łóżku. Jak się okazało, 34-latek był jeszcze poszukiwany przez dwie prokuratury w celu ustalenia miejsca pobytu. I tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na zastoswanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany