Nie ma konieczności ewakuacji mieszkańców w związku z pożarem
Wiceburmistrz zaznaczył, że nie wiadomo jak długo trwać będzie gaszenie pożaru, ze względu na to, że są tam materiały łatwopalne.
Podkreślił, że nie ma konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców. "Badania wykazały nieznaczne przekroczenia norm substancji niebezpiecznych w dymie. Dlatego też, prosimy pozostać w domach i zamknąć okna, a kto musi wyjść powinien założyć maskę" - przekazał Górniak.
Dodał, że w związku z pożarem został powołany sztab kryzysowy.
"Na miejsce pożaru hali w Sulejówku zadysponowano mobilne laboratorium specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Warszawy" - poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.
W trakcie monitoringu powietrza strażacy wykryli niewielkie ilości związków chemicznych, które nie zagrażają życiu okolicznych mieszkańców. Ale prewencyjnie strażacy razem z urzędnikami miasta w Sulejówku wystosowali apel do mieszkańców o zamknięcie okien i w miarę możliwości pozostanie w domach.(PAP)
autorka: Marta Stańczyk
mas/ mark/
