Nowe "Czarne Punkty Wodne" na Mazowszu

fot. Komisariat Rzeczny Policji
Władze Mazowsza oraz Policja prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych akwenów, w których dochodzi do wypadków utonięć. W tym roku na terenie województwa mazowieckiego pojawi się osiem nowych tablic. W sumie będzie ich już 123.
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

O kolejnych "Czarnych Punktach Wodnych" na Mazowszu poinformował na konferencji prasowej marszałek Adam Struzik. Staną one w Lewiczynie, Mławie, Jagodnie, Jasieńcu Iłżeckim, Zazdrości, Wilczkowicach Górnych oraz w Sokołowie. W sumie w całym województwie oznakowane będą 123 miejsca. W konferencji wzięłi udział przedstawiciele Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

-Mamy nadzieję, że tablice będą impulsem dla wypoczywających do zachowania szczególnej ostrżności, zwłaszcza w czasie wakacji, gdy najwięcej osób planuje wypoczynek nad wodą - powiedziała podinsp. Agnieszka Guza z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Niewątpliwym atutem tablic jest ich grafika. Prosta i czytelna forma w jednoznacznej kolorystce, gwarantuje dobrą widoczność i może być zrozumiała również dla obcokrajowców. Tablice są ustawiane w miejscach wytypowanych przez Komendę Wokewódzką i Stołeczną Policji, gdzie doszło do wypaków tonięć i utonięć. Sama tablica nie stanowi zakazu kąpieli w danym miejscu, a ma przestrzegać przed brawurą w obliczu żywiołu.\Statystyki jak co roku nie są zadawalające. W ubiegłym roku na Mazowszu utonęlo w sumie 57 osób, w tym 5 kobiet i trójka dzieci. W tym roku mamy ju z 24 utonięcia w tym 4 w trwajacycm okresie wakacyjnym.

O tym jak zachowywać się nad wodą przypoomnieli również Prezes Stołecznego WOPR Paweł Błasiak oraz podkom. Kinga Czerwińska z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

podkom. K. Czerwińska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-02 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany