Od groźb pozbawienia życia do tymczasowego aresztowania

fot. KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który miał grozić zgłaszającemu pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia, na miejsce natychmiast skierował policyjną załogę. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował oddalić się na sąsiednią posesję. Został jednak zatrzymany. Był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas, gdy 24-latek trzeźwiał w policyjnej celi, policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu łącznie sześciu zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do dyżurnego komendy w Starych Babicach wpłynęło zgłoszenie o agreswnym mężczyźnie, który miał grozić zgłaszającemu pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował oddalić się na sąsiednią posesję. Został jednak zatrzymany. W tym czasie pokrzywdzony udał się do komendy, gdzie złożył zawiadomienie o przestępstwie.

24-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. W czasie, gdy trzeźwiał w policyjnej celi policjanci z „dochodzeniówki” zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu łącznie sześciu zarzutów. Mężczyzna odpowie za kierowanie przy użyciu noża gróźb pozbawienia życia i zdrowia wobec członków swojej rodziny oraz sąsiada, zniszczenie karoserii pojazdu, w który uderzał metalową rurką oraz za kierowanie w ostatnich dniach przed zatrzymaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo sądowego zakazu.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku Policji popartego przez prokuratora i zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-02 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany