Odpowie za sześć, a drugi za osiem kradzieży sklepowych

zdjęcie: Odpowie za sześć, a drugi za osiem kradzieży sklepowych / pixabay/978688
Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie kradzieży sklepowej. Na miejsce udał się funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wraz z kierownikiem. Tam mundurowi zastali pracownika ochrony wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną. 42-latek przekroczył linię kas z elektronarzędziami, za które nie zapłacił. Jak ustalili mundurowi, nieuczciwy klient w ostatnich miesiącach w ten sam sposób opuszczał placówki handlowe na terenie Warszawy. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Podobnie, jak zatrzymany kilka dni wcześniej 40-latek, który w podobny sposób „robił zakupy” głównie alkoholu w Łomiankach, Warszawie i Zamościu.
REKLAMA

Około 12.00 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy został ujęty mężczyzna, który chciał opuścić budynek nie płacąc za elektronarzędzia. Na miejsce udał się funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wraz z kierownikiem. Jak się okazało, pracownik ochrony ujął 42-latka, gdy ominął linię kas, nie uiszczając opłaty za towar, który zabrał ze sklepowych półek.

Jak ustalili mundurowi, nieuczciwy klient w ostatnich miesiącach usiłował sześciokrotnie w ten sposób opuścić placówki handlowe również na terenie Warszawy. Nieuczciwy klient został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni wcześniej policjanci zatrzymali innego 40-latka, który usiłował wyjść ze sklepu z alkoholem, nie uiszczając za niego opłaty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna dokonał ośmiu kradzieży sklepowych na terenie Łomianek, Warszawy i Zamościa. Jego łupem padał głównie alkohol i nieliczne artykuły spożywcze. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży. Teraz o losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

Nadzór nad tymi postępowaniami prowadzi Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Żoliborza.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
3.5°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-02-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany