Operacyjni odzyskali skradzione porsche i zatrzymali dwóch podejrzanych o jego kradzież

fot. Komenda Stołeczna Policji
Wspólne działania funkcjonariuszy z północnopraskiej grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, doprowadziły do odzyskania porsche i zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o jego kradzież. 36-latek wpadł w ręce operacyjnych, podczas dynamicznej akcji w Mińsku Mazowieckim. Do zatrzymania jego 30-letniego wspólnika doszło w Łomży. Mężczyźni zostali wczoraj przesłuchani w prokuraturze i przedstawiono im zarzuty kradzieży. 36-latek odpowie w warunkach recydywy. Obaj trafili pod dozór Policji.
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W pierwszych dniach września br., policjanci z Pragi Północ, zostali poinformowani o kradzieży pojazdu m-ki Porsche wartego 40 tysięcy złotych. Auto zginęło z parkingu niestrzeżonego przy ul. Białostockiej.

Sprawą od razu zajęli się policjanci, działający w ramach specjalnej grupy, zajmującej się zwalczaniem przestępczości samochodowej na terenie Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Drobiazgowa analiza zdarzenia i zebranych operacyjnie informacji pozwoliła wysunąć przypuszczenie, że do kradzieży porsche wykorzystano lawetę.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, gdzie mogło trafić skradzione auto. Skontrolowali wytypowaną posesję w Mińsku Mazowieckim. Na tyłach warsztatu samochodowego, odnaleźli poszukiwane porsche. Wiedząc, że na posesji może zjawić się mężczyzna podejrzewany o jego kradzież, przygotowali zasadzkę. Zatrzymanie 36-latka przebiegło bardzo dynamicznie. Mężczyzna nie miał żadnej szansy na ucieczkę.

Policjanci zabezpieczyli odzyskany pojazd. Po oględzinach, porsche wróciło do właścicielki. Operacyjni zaplanowali dalsze działania związane z zatrzymaniem wspólnika 36-latka. 30-letni mężczyzna wpadł w ich ręce na terenie Łomży.


Wczoraj zatrzymani zostali przesłuchani w prokuraturze. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie im zarzutu kradzieży porsche. 36-latek dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy.

Zgodnie z kodeksem karnym, przestępstwo kradzieży cudzego mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zatrzymanie mężczyzn i odzyskanie porsche to kolejny sukces powołanej na początku sierpnia w komendzie na Pradze Północ grupy, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej.

po

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-11 18:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 18:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 20:00
miejsce
Explosion Club, Warszawa, ul Wał...
wstęp biletowany