Podejrzany o kradzież pojazdu w rękach policjantów

Funkcjonariusze stołecznego wydziału wywiadowczo patrolowego zatrzymali w Warszawie 35-letniego mieszkańca Wołomina, podejrzanego o kradzież kilka dni wcześniej Hondy CRV z terenu Białołęki. Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego czerwonym seatem, i podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierujący nie zatrzymał się i podjął ucieczkę, która zakończyła się zderzeniem z Fordem. 35-latek usłyszał dwa zarzuty karne kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy dla Pragi Północ zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
REKLAMA

Przed kilkoma dniami na terenie Białołęki miała miejsce kradzież hondy crv. Policjanci od chwili otrzymania sygnału o tym zdarzeniu natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia okoliczności sprawy i zatrzymania sprawców kradzieży. Do działań włączyli się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową, którzy wykorzystując wiedzę operacyjną wytypowali czerwonego seata, którym mogli poruszać się podejrzani o kradzież hondy.

W poniedziałek podczas patrolowania ulic Bemowa, mundurowi z wydziału wywiadowczo patrolowego zauważyli opisywany pojazd, i podjęli próbę jego zatrzymania. Kierujący nie zareagował na nadawane sygnały i podjął ucieczkę ulicami Warszawy. Zachowując największe środki ostrożności policjanci prowadzili pościg za seatem. Zakończył on się zderzeniem z fordem. Całe szczęście nikt w nim nie ucierpiał.

Jadący seatem trzej mężczyźni, podjęli ucieczkę pieszo, jednak po chwili jeden z mężczyzn został zatrzymany. Był nim 35-letni mieszkaniec Wołomina. Trafił on do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów karnych: ucieczki przed policyjnym pościgiem oraz kradzieży hondy. Prokuratura nadzorująca postępowanie zwróciła się z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ przychylił się do tego wniosku i umieścił 35-latka na najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

 

mz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Gemba, Warszawa, ul. Wilcza 50/52
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:30
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany