23 maj 2023

Policjanci zatrzymali 48-latkę i 53-latka, którzy wprowadzali w obieg fałszywe banknoty

zdjęcie: Policjanci zatrzymali 48-latkę i 53-latka, którzy wprowadzali w obieg fałszywe banknoty / pixabay/1396351
Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę oraz 53-letniego mężczyznę, którzy usłyszeli trzy zarzuty związane z oszustwem oraz wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów - poinformował we wtorek sierż. szt. Jakub Pacyniak z ochockiej komendy policji.
REKLAMA

Policjant przekazał, że funkcjonariusze w jednej z drogerii przy ulicy Grójeckiej zatrzymali kobietę, która próbowała zapłacić za towar kopią banknotu. "Podejrzanej kilka dni wcześniej udało się celowo wprowadzić w błąd obsługę sklepową oraz zapłacić falsyfikatem za asortyment. Przy 48-latce policjanci zabezpieczyli fałszywy stuzłotowy banknot" - wyjaśnił sierż. szt. Jakub Pacyniak.

W komendzie na Ochocie badanie policyjnym alkomatem wykazało u niej blisko 3 promile w organizmie. "Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu kobieta usłyszała łącznie dwa zarzuty dotyczące oszustwa i wprowadzania do obiegu fałszywego środka płatniczego" - przekazał sierż. szt. Jakub Pacyniak.

Dodał, że kryminalni kilka dni później dotarli do mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. "Wszystkie zebrane ustalenia doprowadziły operacyjnych do domku na jednej z posesji przy ulicy Włochowskiej. W środku zabezpieczonych zostało 36 falsyfikatów, identycznych jak ten znaleziony u kobiety oraz zatrzymano 53-latka" - poinformował sierż. szt. Jakub Pacyniak.

Mężczyzna również usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu fałszywego środka płatniczego. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat więzienia. (PAP)

autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.8°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany