14 wrzesień 2023

Policjanci zatrzymali nastolatków podejrzanych o kradzież i pobicie 14-latka

zdjęcie: Policjanci zatrzymali nastolatków podejrzanych o kradzież i pobicie 14-latka / pixabay/371151
Policjanci zatrzymali 17-latka i jego młodszego kolegę podejrzanych o pobicie 14-latka i kradzież zegarka oraz łańcuszka - poinformowała w czwartek kom. Paulina Onyszko z białołęckiej policji.
REKLAMA

Policjanci z Białołęki otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia 14-latka w okolicy Parku Henrykowskiego. "Z wyjaśnień jego matki wynikało, że przed godziną 21 nastolatka wracającego z kolegami do domu zaatakowało dwóch chłopaków, którzy go pobili i okradli. Ponieważ 14-latek wymagał pomocy medycznej trafił do szpitala" - wyjaśniła kom. Paulina Onyszko.

Kryminalni następnego dnia dotarli do mieszkania na jednym z osiedli w Jabłonnie. "Tam znaleźli ukrywającego się w szafie 14-latka. W kartonie z zabawkami policjanci znaleźli też skradziony zegarek" - podała policjantka.

Okazało się, że nastolatek uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i był poszukiwany przez policjantów z Legionowa. Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii, którzy również zaangażowali się w tę sprawę powiadomili sąd rodzinny.

Tego samego dnia, w mieszkaniu na terenie Białołęki dzielnicowi z Myśliborskiej zatrzymali 17-latka, u którego znaleziono skradziony łańcuszek i kilka gramów mefedronu.

Policjanci doprowadzili 17-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. "Tam przedstawiono mu zarzut za dokonanie rozboju i uszkodzenie ciała 14-latka, którego dopuścił się z młodszym kolegą oraz posiadanie kilku gramów mefedronu" - poinformowała kom. Paulina Onyszko.

17-latek stanął przed sądem. Ten zdecydował o umieszczeniu go w areszcie tymczasowym na 3 miesiące. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
11°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-10-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 18:00
miejsce
Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Le Cabaret Cafe Jazz, Warszawa,...
wstęp biletowany