Ponad 3 mln zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
To że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa spełniła oczekiwania zarówno użytkowników jak i Policji nie trzeba udowadniać. Ponad 3,3 mln. użytkowników współpracując z organami ścigania systematycznie sygnalizuje problemy i sytuacje, którymi powinna się zająć Policja. Chociaż nie wszystkie one znajdują potwierdzenie to i tak są postrzegane jako pozytywny aspekt budowania wzajemnej współpracy. A jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach: w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych; drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych; trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl
Wejście do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
UWAGA!
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Warto w tym miejscu podkreślić, że wśród dostępnego katalogu kategorii zagrożeń, są i takie, które służą pomocą osobom w trudnym położeniu życiowym. W związku z prognozowanym spadkiem temperatury, kierujemy prośbę, o zwracanie uwagi na osoby, których obecne położenie (nieporadność życiowa, bezdomność, choroba alkoholowa, itp.) w połączeniu z sytuacją meteorologiczną może stwarzać zagrożenie dla ich życia lub zdrowia. Informacje o takich osobach można przekazywać zarówno z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda, telefonu alarmowego 112 czy też w trakcie bezpośrednich kontaktów z policjantami.