24 listopad 2022

Prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne kierownik w Urzędzie Skarbowym w Płońsku

zdjęcie: Prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne kierownik w Urzędzie Skarbowym w Płońsku / fot. PAP
fot. PAP
Zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej przedstawił zarzuty kierownik referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Marta K. odpowie m.in. za niedopełnianie obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
REKLAMA

"Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeprowadzili czynności procesowe i zatrzymali kierownika referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku" - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Zatrzymana Marta K. w Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie usłyszała zarzut niedopełniania obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. "Zarzuty dotyczą niedopełnienia ciążących na niej obowiązków wynikających z ordynacji podatkowej, regulaminów organizacyjnych urzędu oraz zarządzeń wewnętrznych" - wyjaśniła PK.

"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci 30 tysięcy złotych poręczenia majątkowego" - podała PK.

Za zarzucany czyn Marcie K. grozi do 10 lat więzienia.

"Prowadzone śledztwo dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu Urzędu Skarbowego w Płońsku oraz Izby Administracji Skarbowej w Warszawie" - dodała PK. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
2.1°C
wschód słońca: 07:18
zachód słońca: 15:29
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
MultiPub "Pod Grubą Kaśką",...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany