Przypominamy, że nadal obowiązują ograniczenia związane z COVID-19

Od początku roku wielu z nas musiało zmienić swoje plany. Również wakacje mogą wyglądać inaczej niż zazwyczaj. Zagrożenie wynikające z epidemii COVID-19 jest cały czas realne. Dla bezpieczeństwa swojego i naszych bliskich, wciąż kluczowe jest stosowanie się do obowiązujących przepisów, w tym zachowywania dystansu społecznego. Nadal należy pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej.
REKLAMA

Ważne jest, aby pamiętać o obowiązujących przepisach sanitarnych. Dotyczą one zarówno przestrzeni publicznej, jak i lokali gastronomicznych, hoteli, pensjonatów, zorganizowanych atrakcji turystycznych czy środków komunikacji zbiorowej. Te działania potrzebne są dla zachowania bezpieczeństwa nas samych jak i osób postronnych.

Podczas codziennych patroli funkcjonariusze nadal będą reagować wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń związanych z COVID-19. W przestrzeni publicznej zachowujmy bezpieczną 1,5-metrową odległość od innych osób, a jeżeli z różnych powodów to niemożliwe, zasłaniajmy usta i nos. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia.

Odpowiedzi na wiele pytań, co można, a czego nie należy robić w czasach panującej epidemii, można znaleźć na stronie rządowej www.gov.pl.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany