Przywłaszczył telefon i kartę płatniczą klientki

fot. Komenda Stołeczna Policji
Bielańscy kryminalni zatrzymali 24-letniego kierowcę przewozu osób, podejrzanego o przywłaszczenie telefonu oraz karty płatniczej. Mężczyzna zabrał rzeczy pozostawione w aucie przez klientkę, a następnie za pomocą jej karty, czterokrotnie zapłacił za zakupy. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Do bielańskich policjantów zgłosiła się młoda kobieta, która korzystała z usługi przewozu osób. Pokrzywdzona przez nieuwagę w samochodzie kierowcy pozostawiła telefon komórkowy i kartę płatniczą. Następnego dnia skontaktowała się z kierowcą i poprosiła o zwrot swoich rzeczy, ale usłyszała, że w aucie niczego nie pozostawiono. Przed tym, jak klienta zablokowała swoją kartę w banku, ktoś zdążył już czterokrotnie zapłacić za zakupy.

Kryminalni przystąpili do pracy. Po wnikliwej analizie zebranych materiałów nie mieli już wątpliwości, że to nieuczciwy kierowca zabrał telefon i posłużył się kartą klientki. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy przy Żeromskiego.

Podejrzany usłyszał już zarzuty przywłaszczenia mienia oraz włamania do konta bankowego poprzez użycie cudzej karty płatniczej. 24-latkowi grozi za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ks

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-19 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 18:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
No problem, Warszawa, Bracka 20
wstęp biletowany