Przywłaszczył telefon i kartę płatniczą klientki

fot. Komenda Stołeczna Policji
Bielańscy kryminalni zatrzymali 24-letniego kierowcę przewozu osób, podejrzanego o przywłaszczenie telefonu oraz karty płatniczej. Mężczyzna zabrał rzeczy pozostawione w aucie przez klientkę, a następnie za pomocą jej karty, czterokrotnie zapłacił za zakupy. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do bielańskich policjantów zgłosiła się młoda kobieta, która korzystała z usługi przewozu osób. Pokrzywdzona przez nieuwagę w samochodzie kierowcy pozostawiła telefon komórkowy i kartę płatniczą. Następnego dnia skontaktowała się z kierowcą i poprosiła o zwrot swoich rzeczy, ale usłyszała, że w aucie niczego nie pozostawiono. Przed tym, jak klienta zablokowała swoją kartę w banku, ktoś zdążył już czterokrotnie zapłacić za zakupy.

Kryminalni przystąpili do pracy. Po wnikliwej analizie zebranych materiałów nie mieli już wątpliwości, że to nieuczciwy kierowca zabrał telefon i posłużył się kartą klientki. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy przy Żeromskiego.

Podejrzany usłyszał już zarzuty przywłaszczenia mienia oraz włamania do konta bankowego poprzez użycie cudzej karty płatniczej. 24-latkowi grozi za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ks

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
Sala Prowincjalska przy Klasztorze...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:30
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany