23 październik 2019

Stołeczni policjanci odzyskali kolejne utracone dzieło sztuki

fot. Komenda Stołeczna Policji
Obraz pochodzący z kradzieży z włamaniem zabezpieczyli stołeczni kryminalni. „W szałasie” Stanisława Gałka został skradziony w 1993 roku na szkodę osoby prywatnej w Warszawie. Na jego ślad wpadli policjanci działający wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego monitorującymi rynek antykwaryczny.
Koronawirus
mazowieckie
6878
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy stołecznej Policji stale monitorują rynek dzieł sztuki sprawdzając, czy wśród oferowanych przedmiotów nie ma tych, pochodzących z przestępstw. Dzięki zaangażowaniu i obszernej wiedzy z tej dziedziny, wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat udawało im się odzyskać między innymi poszukiwane obrazy i inne dzieła sztuki.

W ostatnim czasie stołeczni kryminalni wpadli na trop kolejnego obrazu, który zgodnie z posiadanymi przez nich informacjami został skradziony w 1993 roku, w wyniku włamania. „W szałasie” pędzla Stanisława Gałka skradziono od osoby prywatnej mieszkającej w Warszawie. Wykonany techniką olejną na płótnie obraz, wystawiony do sprzedaży, zarejestrowany był w „Krajowym wykazie zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem” prowadzonym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie, z którym stołeczni kryminalni ściśle współpracują. Policjanci ustalili osobę, która wystawiła obraz do sprzedaży. Funkcjonariusze sprawdzają, w jaki sposób weszła ona w posiadanie dzieła sztuki i czy wiedziała o jego pochodzeniu.

to.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6878
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-06 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany