reklama
kategoria: Na Sygnale
30 czerwiec 2024

Trzy ofiary śmiertelnych wypadków; policja apeluje o ostrożność

zdjęcie: Trzy ofiary śmiertelnych wypadków; policja apeluje o ostrożność / v24509922
v24509922
Śledczy badają okoliczności poważnych wypadków, do których doszło w sobotę wieczorem w woj. mazowieckim, w Siedlcach, Ostrołęce i okolicach Łosic. Od początku weekendu zginęły trzy osoby. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność, także gdy pogoda jest ładna i panują dobre warunki na drodze.
REKLAMA

Ok. godz. 20.30 w Siedlcach doszło do zderzenia hondy z taksówką. "Na prostym odcinku drogi gminnej w terenie zabudowanym 26-letni kierowca hondy stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się bokiem z taksówką" – poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Śmierć na miejscu poniósł 29-letni pasażer hondy, natomiast z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony kierowca tego samochodu oraz cztery osoby jadące taxi.

Po godz. 18 na drodze wojewódzkiej nr 627 w Ostrołęce 35-latek kierujący daewoo lanosem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod prawidłowo jadącego tira. Kierowca lanosa zmarł w trakcie transportu do szpitala.

Po godz. 17 na dk 19 w miejscowości Rzewuszki w pow. łosickim 59-letni motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. W wyniku odniesionych obrażeń ciała motocyklista zginął na miejscu.

Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność, także gdy pogoda jest ładna i panują dobre warunki na drodze. "Nigdy nie należy zapominać o zachowaniu trzeźwości i stosowaniu się do ograniczeń prędkości" - podkreśliła Kucharska.

Funkcjonariuszka przypomniała też, że czasie podróży samochodem w upalne dni kierowcy muszą na siebie szczególnie uważać. Upały, które panują na zewnątrz, mogą doprowadzać do zmiany samopoczucia, powodując rozdrażnienie, zmęczenie, obniżenie koncentracji, a nawet wydłużenie czasu reakcji. "Nie zaszkodzi zrobić sobie przerwę regeeracyjną w trasie" - powiedziała rzeczniczka.(PAP)

ilp/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
22.1°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 20:42
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-24 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany