reklama
kategoria: Na Sygnale
26 czerwiec 2023

Warszawa/ Trzech Gruzinów podejrzanych o kradzieże metodą "na kolec" aresztowanych

Trzech obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże metodą "na kolec" trafiło do aresztu na trzy miesiące. Warszawska policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Mężczyźni przebijali opony aut osób, które wcześniej wypłacały gotówkę. Później okradali je, wykorzystując ich nieuwagę.
REKLAMA

Podejrzanych o kradzieże "na kolec" zidentyfikowali policjanci z komisariatu w Wawrze.

"Operacyjni bardzo szybko wytypowali obywateli Gruzji, którzy prowadzili obserwacje w okolicach banków, typowali osoby wypłacające gotówkę, przebijali opony, a potem, kiedy kierowcy próbowali sprawdzić, co się stało z ich samochodem, kradli pieniądze" - podkreśliła podinsp. Joanna Węgrzyniak ze stołecznej Komendy Rejonowej Policji VII.

45-latek, 47-latek i 48-latek wpadli na gorącym uczynku. "Ich ofiarą był mężczyzna, który do banku przyjechał smartem, kiedy zorientował się, że ma uszkodzona oponę od razu pojechał do warsztatu i to tam sprawcy wykorzystali jego nieuwagę i ukradli mu teczkę z pieniędzmi i dokumentami. Nie spodziewali się, że kiedy będą odjeżdżać z łupem zostaną dynamicznie zatrzymani przez policjantów z Wawra" - zrelacjonowała podinsp. Węgrzyniak.

Ustalenia funkcjonariuszy i zebrany materiał dowodowy - według policji - wykazały, że ci sami obywatele Gruzji pod koniec maja spod banku na terenie Wawra w ten sam sposób ukradli 50 tysięcy złotych i dokumenty, a w powiecie wołomińskim kilka dni później usiłowali dokonać takiej kradzieży.

"Wszyscy trzej zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Prag-Południe, usłyszeli po trzy zarzuty. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania" - poinformowała podinsp. Węgrzyniak.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
12.1°C
wschód słońca: 05:23
zachód słońca: 19:46
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2025-04-21 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-21 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-21 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-04-21 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw (Dom...
wstęp biletowany