Zlikwidowana dziupla samochodowa i dozory dla trzech zatrzymanych

Policjanci z grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Pragi Północ przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego w Warszawie zlokalizowali "dziuplę" samochodową na terenie powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze ujawnili w niej trzy skradzione pojazdy. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec nich policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Uzyskana informacja i błyskawicznie przeprowadzone działania operacyjnych z północnopraskiej grupy zwalczającej przestępczość samochodową i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w Warszawie doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej na terenie powiatu nowodworskiego.

20 sierpnia, dzień po zatrzymaniu mężczyzn podejrzanych o paserstwo bmw, odnalezionego w kompleksie leśnym na terenie powiatu wołomińskiego (o czym pisaliśmy TUTAJ), funkcjonariusze przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wykorzystując uzyskaną operacyjnie informację przeszukali posesję w powiecie nowodworskim. W garażu ujawnili trzy samochody osobowe. Dwa z nich już z częściowo zdemontowanymi elementami.

Jak się okazało audi i toyota zostały skradzione z terenu Ursynowa i Bemowa, zaś nissan z Niemiec. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli elementy karoserii pochodzące od innych aut (drzwi i komputery samochodowe) oraz kilka tablic rejestracyjnych.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn: 36 i 39-letniego mieszkańca Józefowa oraz 37-latka z Pruszkowa. W trakcie czynności zabezpieczyli również ponad 6,5 tys. złotych. To jednak tylko początek czynności procesowych.

Dalej tą sprawą zajęli się policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyzn do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tym postępowaniu materiałem dowodowym. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

Teraz wszystkim podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

po

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Gemba, Warszawa, ul. Wilcza 50/52
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:30
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-25 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany