Znęcał się nad żoną, trafił pod policyjny dozór

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną zastosował prokurator wobec 41-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Policjanci z zespołu patrolowo - interwencyjnego zostali skierowani na interwencję domową. Na funkcjonariuszy oczekiwała zgłaszająca. Kobieta przyznała się, że 41-latek od kilku miesięcy znęca się nad nią.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej, o popełnieniu przestępstwa. Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że mąż wszczynał awantury domowe będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał ją wulgarnymi słowami, poniżał, szarpał i wykręcał ręce.

Zgromadzony przez legionowskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutów znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także zobowiązał go do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

js/kk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-20 18:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
No problem, Warszawa, Bracka 20
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany