21 maj 2020

Nieruchomość turystyczna w Serocku: miejsce na nowoczesny kompleks hotelowo-wypoczynkowy

fot. nadesłane
Świat, w tym Polska zaczyna powoli wracać do normalności. Kalendarz podpowiada, że gdy będą już za nami kolejne etapy odmrażania gospodarki, Polacy będą jak co roku chcieli wyjechać na urlop. Wydaje się jednak, że przynajmniej na razie większość z nas będzie wybierać urlop w nieco innej formie, niż dotychczas. Przykładając większą wagę do bezpieczeństwa, zapewne znowu docenimy urok krajowych kurortów wypoczynkowych, odkładając zagraniczne wojaże na przyszły rok.
Turystyka wróci na szybkie tory

Mimo straconego czasu turystyka zapewne szybko wróci na właściwe tory. Po długich tygodniach spędzonych w domu, większość z nas – jeśli tylko będzie taka możliwość – będzie chciała, choćby na chwilę wyrwać się z miasta. Taka sytuacja nie pozostanie bez wpływu na rynek nieruchomości turystycznych, którego wzrost widać zresztą w Polsce gołym okiem już od kilku lat. Coraz więcej nowoczesnych kompleksów pojawia się zarówno nad morzem, jak i w górach. Warto zaznaczyć, że w miejscowościach turystycznych, zwłaszcza tych, które od lat cieszą się renomą, można spotkać starsze ośrodki wypoczynkowe, które dość łatwo można zaadaptować na potrzeby dzisiejszej turystyki. W myśl zasady – po co budować od podstaw, skoro można kupić a później odrestaurować coś, co już kiedyś dobrze funkcjonowało. Poza tym, te starsze ośrodki wypoczynkowe mają nierzadko dwie główne przewagi nad tymi nowymi. Po pierwsze, świetną lokalizację, o którą dzisiaj bardzo trudno. Po drugie, dostępną na miejscu całą niezbędną infrastrukturę. Przykładem spełniającym takie kryteria jest nieruchomość w Serocku, zlokalizowana bezpośrednio przy samym Zalewie Zegrzyńskim.

Serock dzisiaj głównie kojarzony jest z atrakcjami dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych oraz z nowo powstałą plażą. Ale to nie wszystkie atrakcje. Warto wspomnieć o zrewitalizowanym rynku Starego Miasta oraz okolicznych lasach, które pozwalają odetchnąć pełną piersią, zachęcając do rodzinnych spacerów. Zalety Serocka doceniają turyści. Jak podają miejskie statystki, w 2014 roku to niewielkie miasto zostało odwiedzone przez ponad 163 tys. krajowych oraz 1,7 tys. zagranicznych turystów.

Spory kawałek „turystycznej” ziemi i budynków

Nieruchomość jest położona 40 km od centrum Warszawy i składa się z budynków o łącznej powierzchni 19 513 mkw., przy czym główny 8-kondygnacyjny budynek odpowiada za 17 000 mkw. Na parterze znajduje się lobby z recepcją, restauracja i kawiarnia z ogródkiem. Na pierwszym piętrze mieści się 9 sal konferencyjnych oraz kino ze 115 miejscami siedzącymi. W podziemiach budynku usytuowany jest kryty basen wraz z pełną infrastrukturą – natryski, przebieralnie, sauna, jacuzzi. Znajduje się tam również niezagospodarowana przestrzeń, idealna na hotelowe SPA – suche i mokre sauny, komory kriogeniczne, jaskinie solne itp. Na pozostałych kondygnacjach rozlokowane są pokoje hotelowe. W skład nieruchomości wchodzą również dwa dodatkowe budynki hotelowe: willa z 4 apartamentami i mini hotel z 20 pokojami oraz salą konferencyjną. Goście mogą korzystać z siłowni, stołów bilardowych, bądź kortów tenisowych z oświetleniem. Znajduje się tutaj także prawie 300-metrowa drewniana, zadaszona chata grillowa z tarasem widokowym na Zalew Zegrzyński i miejscem na ognisko. Na całkowitą powierzchnię nieruchomości składa się poza tym 87 361 mkw. gruntów. Płaska – porośnięta starodrzewem i otoczona jarami z bujną roślinnością - działka jest lekko pochylona w kierunku Zalewu Zegrzyńskiego.

Całkowity metraż gruntów wchodzących w skład nieruchomości wynosi 87 361 mkw. Powierzchnia działki jest płaska, porośnięta starodrzewem oraz otoczona jarami z bujną roślinnością. Lekkie pochylenie umożliwia łagodne zejście w kierunku tafli wody zalewu.

Koncepcja w cenie 

Warto zaznaczyć, że potencjalny inwestor kupując nieruchomość będzie mógł zainspirować się opracowaną przez Orange, czyli sprzedającego nieruchomość, koncepcją zagospodarowania, która przewiduje zmianę ośrodka w nowoczesny kompleks hotelowo-rekreacyjny. Projekt zakłada podział ośrodka na trzy strefy: główny budynek hotelowy ze 166 pokojami, pawilon rekreacyjny z 40 apartamentami oraz 32 indywidualne domki z zapleczem rekreacyjnym. Przewidzianych jest szereg udogodnień i atrakcji dla gości, m.in. restauracja, SPA, sauny, ruskie banie, tor do gry w boule, ogród kwietny, squash, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, siłownia, fitness, sala zabaw dla dzieci oraz kręgielnia. Na terenie ośrodka zaplanowano również pawilon rekreacyjny, chatę grillową z tarasem oraz miejsce zabaw na świeżym powietrzu dla najmłodszych gości.

Biznesplan spięty

Podsumowując, po ukończeniu inwestycji łączna powierzchnia użytkowa kompleksu będzie przekraczać 20 tys. mkw., a liczba gości przy pełnym obłożeniu wzrośnie do 680. Biznesplan całego projektu przewiduje roczny zysk z wynajmu na poziomie 6,4 mln zł i stopę zwrotu wynoszącą 9%. Taki wynik w porównaniu do oprocentowania dzisiejszych lokat – które rzadko kiedy zbliża się do poziomu 2% - musi robić wrażenie. Warto więc wykorzystać krótkotrwałe zawieszenie turystyki, do inwestycji w turystyczną nieruchomość, przynoszącą długoterminowe zyski.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany