10 wrzesień 2019

Sprzedaż mieszkania w Warszawie 7 dni? SonarHome chce udowodnić, że to możliwe

fot. nadesłane
Panuje przekonanie, że łatwo dziś sprzedać mieszkanie, szczególnie w dużym mieście. Często jednak okazuje się, że te hurraoptymistyczne opinie nie mają pokrycia w rzeczywistości, bo na rynku obrotu nieruchomościami panuje duża konkurencja. Jeśli i my nie możemy doczekać się na klienta z gotówką, powinniśmy zainteresować się tym, co ma do zaoferowania SonarHome. Czy jednak obietnica sprzedaży mieszkania w 7 dni jest realna?

SonarHome - nowość na skostniałym rynku nieruchomości

To zupełna nowość na naszym rynku sprzedaży mieszkań, który - de facto - nie zmienił się ani trochę, odkąd powstały pierwsze platformy internetowe, pozwalające na wystawianie swoich ofert nieruchomości. Misją SonarHome nie jest odświeżenie tego segmentu, lecz jego unowocześnienie i zrewolucjonizowanie. 

Tym bardziej - jak podkreśla twórca SonarHome, Mateusz Romanowski - sprzedaż mieszkania to nie tylko skomplikowany, niejasny proces, ale też bardzo czasochłonny. Trzeba bowiem zadbać o ekspozycję swojego lokum, nierzadko przeznaczając na to dodatkowe środki - czasowe i pieniężne. A i mimo włożonego w to trudu, czas oczekiwania na pojawienie się klienta z gotówką przeciąga się w nieskończoność. 

Przykłady? Obecnie (sierpień 2019) to aż 198 dni w Warszawie (przy szacunkowej liczbie mieszkań wystawionych na sprzedaż - 6398). Podobnie to wygląda w innych miastach, dlatego też, jeśli zależy nam na skuteczności, skorzystajmy z pomocy SonarHome. 

SonarHome - jak to dokładnie działa?

Procedura jest bardzo czytelna i nie ma tu żadnych pułapek. SonarHome kupuje nieruchomość po cenie rynkowej (pomniejszonej o koszty związane z transakcją), a sprzedający błyskawicznie otrzymuje gotówkę do ręki. Choć wszystko wygląda jak podczas standardowej transakcji, to tak naprawdę cały proces odbywa się szybciej, głównie przez to, że nie musimy przez wiele miesięcy czekać na kupca. 

Jak przekonuje CEO SonarHome, Mateusz Romanowski: istnieją dwa modele działania. W pierwszym kupujemy mieszkanie do większego remontu, a po wykonaniu gruntownych prac, sprzedajemy takie mieszkanie dalej. Kolejną opcją jest zakup lokum do delikatnego odświeżenia, które po wykonaniu niezbędnych działań, będzie gotowe do przyjęcia mieszkańców i sprzedaży. 

To właśnie na tym drugim modelu szczególnie się skupiamy, bo mamy możliwości, zasoby i czas, aby szybko obracać mieszkaniami, a także dotrzeć do osób poszukujących konkretnego mieszkania w danej lokalizacji. Zapewnia to nie tylko zgrany, doświadczony w marketingu, zespół, ale i bogaty katalog adresów i cen nieruchomości mieszkalnych w kilku miastach. Dzięki temu osoby szukające informacji o cenach w wybranej lokalizacji trafiają do SonarHome - dodaje. 

Jak zacząć współpracę z SonarHome?

Jeśli chcemy zacząć, wystarczy po prostu wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie https://sonarhome.pl. Od razu otrzymamy wstępną wycenę, więc szybko dowiemy się, na jaki orientacyjnie zysk możemy liczyć. A to, ile rzeczywiście możemy otrzymać, zależy od wizyty przedstawiciela firmy. Przyjeżdża on do naszego mieszkania, oceniając jego stan faktyczny. Na tej podstawie zostaje nam zaproponowana finalna oferta. Jest ważna kilka dni, mamy więc trochę czasu, by zastanowić się nad tym, czy na nią przystajemy, czy wolimy poszukiwać kupca na własną rękę.

Jak możliwa jest tak szybka sprzedaż?

Może zastanawiać, jak to możliwe, że wszystko odbywa się w tak błyskawiczny sposób? Cały schemat działania został dokładnie przemyślany i oparty jest na nowoczesnej technologii, pozwalającej pozyskać dane dotyczące aktualnych ofert oraz cen zawieranych transakcji. To za sprawą specjalnie zaprojektowanego algorytmu precyzyjna wycena przygotowywana jest w takim tempie. Dotychczas sprzedaż nieruchomości nierzadko zajmowała kilka miesięcy, wiążąc się z wieloma obowiązkami (prezentowaniem mieszkania potencjalnym kupcom, negocjacjami itp.). Te czasy - jak przekonują twórcy SonarHome - właśnie odchodzą do przeszłości, a całość transakcji może się zamknąć w kilka dni. 

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, ile mogą uzyskać ze sprzedaży własnego mieszkania. Ciągle jednak brakuje profesjonalnych narzędzi, które mogą przyspieszyć proces transakcyjny. SonarHome wychodzi naprzeciw tym potrzebom, stawiając na automatyzację procesów pozyskiwania klientów i wstępnej wyceny nieruchomości. Możliwe, że w przyszłości skupywanie mieszkań przez prywatne firmy od osób indywidualnych stanie się w Polsce czymś powszechnym, tak jak ma to miejsce w USA. Tam bowiem - jak potwierdza założyciel SonarHome, Mateusz Romanowski - już od dawna jest to standardem.

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Gemba, Warszawa, ul. Wilcza 50/52
wstęp biletowany