Trwa remont budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9

fot. nadesłane
W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych tego obiektu. Zaawansowanie prac przekroczyło 60 proc. wartości umowy. ZGN Wola przeznaczy na ten cel 6,2 mln zł.
Koronawirus
mazowieckie
6554
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Prace remontowe w budynku przy ul. Piaskowej realizowane są zgodnie z harmonogramem. – Nie mamy żadnych opóźnień, a zaawansowanie robót przekroczyło 60 proc. wartości umowy. To bardzo ważne gdyż, dopiero po zakończeniu remontu mieszkańcy będą mogli powrócić do tego budynku – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. Pozostali mieszkańcy zdecydowali, że pozostaną na stałe w lokalach zamiennych przydzielanych przez Urząd Dzielnicy Wola.

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. - Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. Wykonawcą remontu jest firma KRAK-INŻ. Sp. z o.o., która ma już doświadczenie w pracach związanych ze wzmocnieniem konstrukcji obiektu budowlanego za pomocą taśm kompozytowych z włókna węglowego.

Prace prowadzone są na wszystkich kondygnacjach. Na czterech najwyższych kondygnacjach zakończył się już montaż taśm kompozytowych. Na pozostałych odkrywane są stropy i skuwane tynki, tak aby można było wklejać taśmy kompozytowe, które wzmocnią konstrukcję budynku. Prowadzone są również roboty murarskie i związane z elektryką. – Najpóźniej w kwietniu będziemy chcieli ogłosić przetarg na wykonawcę, który zajmie się pracami wykończeniowymi i odtworzeniowymi – podkreśla dyrektor Matejewski.

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont, do przeprowadzenia którego konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6554
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany