21 wrzesień 2022

Wola remontuje pustostany

fot. nadesłane
Wola cały czas stara się powiększać swój zasób komunalny i systematycznie remontuje mieszkania, które oddaje w najem potrzebującym mieszkańcom. W tym roku już zostało odnowionych 47 lokali za łączną kwotę przekraczającą 1,3 mln zł. W kolejnych mieszkaniach trwają właśnie prace remontowe.
REKLAMA
Do września 2022 roku dzielnica wyremontowała 47 mieszkań o łącznej powierzchni 1552,16 mkw,
 
  • Całkowity koszt wszystkich inwestycji to 1 371 305, 83 zł,
  • To środki pochodzące z zasobów własnych dzielnicy Wola.

Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest najtrudniejsza od lat. Inflacja, podwyżki i wszechobecna drożyzna sprawiają, że ceny lokali na sprzedaż i wynajem osiągają historyczne szczyty. – To wszystko powoduje, że wielu rodzin po prostu nie stać na wynajem mieszkania na rynkowych warunkach, a samorządy są niestety pozostawione same sobie z tym problemem – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Mimo to staramy się powiększać nasz zasób komunalny i odnawiać kolejne mieszkania, znajdujące się na przykład w pustostanach. W tym roku do września wyremontowaliśmy już 47 takich lokali, które, mam nadzieję, już niedługo znajdą nowych najemców, kolejne mieszkania są w trakcie remontu. A to i tak tylko kropla w morzu potrzeb, bo na liście oczekujących jest ponad 100 nazwisk – dodaje.

Na ten moment wolski ZGN odnowił w 2022 roku 47 lokali mieszkalnych w 4 lokalizacjach. Łączna wartość remontów przekracza 1,3 mln zł. – Chodzi o 19 mieszkań w rejonie Koła, 6 na Młynowie, 9 na Nowolipkach i 13 lokali w okolicach ul. Ogrodowej. Łącznie to ponad 1500 mkw powierzchni użytkowej dla mieszkańców – mówi radny Wojciech Bartnik. Nowi najemcy otrzymają lokale w stanie nadającym się do natychmiastowego zamieszkania. W większości z nich wymieniona była stolarka, drzwi, podłogi, pojawiły się nowe umywalki, baterie i ubikacje. Wszystkie zostały też odświeżone i odmalowane – dodaje Bartnik.

Władz dzielnicy podkreślają, że mimo starań mieszkań ciągle brakuje, a rozwiązaniem tego problemu mogłaby być propozycja przedstawiona rządzącym w ubiegłym roku. Burmistrzowie Woli i Śródmieścia apelowali, aby część środków z Krajowego Planu Odbudowy przeznaczyć na remonty mieszkań w starych, zabytkowych kamienicach. – Dzięki temu Wola mogłaby się wzbogacić o nawet 900 tanich lokali na wynajem – mówi Krzysztof Strzałkowski. Niestety, rząd w swoich planach pominął duże miasta, a pieniędzy z KPO nikt w Polsce jeszcze nie widział i wszystko wskazuje na to, że jeszcze szybko nie zobaczy – dodaje

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
13.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:11
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 15:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 17:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany