25 maj 2023

Na wschodzie burze z intensywnymi opadami deszczu i wiatrem do 65 km/h

zdjęcie: Na wschodzie burze z intensywnymi opadami deszczu i wiatrem do 65 km/h / pexels/1118869
pexels/1118869
W czwartek na wschodzie spodziewane są burze. Te najgwałtowniejsze, jak powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron, prognozowane są w obszarze od Lubelszczyzny, przez wschodnie Mazowsze, Podlasie po Mazury. W tych burzach do wieczora może spaść do 35 mm deszczu, a porywy wiatru sięgnąć do 65 km/h.
REKLAMA

W czwartek do końca dnia na zachodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, natomiast na wschodzie i południu duże z większymi przejaśnieniami.

"Na wschodzie miejscami pojawiać się będą przelotne opady deszczu i burze. Te burze najgwałtowniejsze będą w obszarze od Lubelszczyzny, przez wschodnie Mazowsze, Podlasie po Mazury. I w nich do wieczora może spaść jeszcze nawet do 35 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać do 60-65 km/h" – powiedział PAP Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptyk IMGW zaznaczył, że w czwartek w temperaturze jest spory rozstrzał. Najchłodniejszy dzień pozostanie w pasie nadmorskim. Tam maksymalnie od 15 do 17 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju temperatura wzrośnie do ok. 20 stopni Celsjusza, a najcieplej będzie na północnym wschodzie. Tam nawet do 25 stopni Celsjusza.

W nocy z czwartku na piątek jeszcze początkowo spodziewane są przelotne opady deszczu i burze na wschodzie kraju. W trakcie tych burz, jak podał synoptyk IMGW, może spaść jeszcze do ok. 15 mm deszczu. "Jakieś słabe, przelotne opady deszczu możliwe są też na południu Polski" – wskazał Gawron.

Na południu i wschodzie kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Z kolei na zachodzie ma być pogodnie przez całą noc i tam bez żadnych zjawisk.

Najchłodniej będzie na północy kraju, gdzie powinno być najwięcej pogodnego nieba. "Tam miejscami temperatura spadnie do ok. 5 stopni Celsjusza. A najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie chmur będzie najwięcej i tam do 13 stopni Celsjusza" – powiedział synoptyk IMGW.

Dodał, że wiatr będzie słaby, jedynie nad morzem okresami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany