reklama
kategoria: Pogoda
2 wrzesień 2023

Noc pogodna na północy, deszczowo na południu

W nocy z soboty na niedzielę będzie dość pogodnie na północy kraju. Z kolei na południu możliwe są burze, opady deszczu z porywami wiatru do 65 km/h. Będzie też chłodniej, głównie na północy. Tam 9 stopni C. - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.
REKLAMA

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane na północy, zaś na południu duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Suma opadów w trakcie burz wyniesie do 15 mm. Lokalnie na północy możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na północy, ok. 13 stopni w centrum, do 15 na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, zmienny, zachodni. W trakcie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane na północy i północnym zachodzie. Na Wybrzeżu możliwe przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe burze. Suma opadów w trakcie burz wyniesie do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, do 23 stopni na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno zachodni. Na Wybrzeżu wiatr porywisty. W trakcie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
19.2°C
wschód słońca: 04:24
zachód słońca: 20:40
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2025-05-25 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-25 16:00
miejsce
NYX Hotel Warsaw, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-25 17:00
miejsce
Pałac Staszica - Sala Lustrzana,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-25 17:00
miejsce
Teatr Kamienica - Scena EMILIANA,...
wstęp biletowany