Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od Skandynawii przez Europę środkowo-wschodnią rozciągać się będzie obszar obniżonego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Europa wschodnia i basen Morza Śródziemnego znajdą się w zasięgu klina wyżowego.
Polska będzie w zasięgu niżu, który wraz z frontem okluzji przemieści się znad Niemiec nad Polskę. Z południowego zachodu i południa napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.
W sobotę na północnym wschodzie przeważnie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie w południowej części kraju także burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 20 mm na południu i południowym zachodzie. W czasie burz opady do 15 mm. Na szczytach Tatr opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 5 cm. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st.C, chłodniej miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat, ok. 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. (PAP)
mas/ akub/
