Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa środkowa i Bałkany będą w zasięgu niżów z ośrodkiem głównym w rejonie Islandii. Niżom towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą słabe wyże.
Przeważająca część kraju będzie w zasięgu klina wysokiego ciśnienia, jedynie na zachodzie zaznaczy się zatoka związana z niżem znad Islandii i strefa frontu atmosferycznego. Nadal będziemy w powietrzu pochodzenia arktycznego, ale na południowym zachodzie stopniowo zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.
We wtorek w północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach północnych okresami wzrastające do dużego i możliwy przelotny deszcz. W południowo-zachodniej połowie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach południowych i zachodnich okresami słabe opady deszczu. Rano miejscami, szczególnie na południu i w centrum kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m.
Temperatura maksymalna od 9 st. C na południu, około 12 st. C w centrum, do 17 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, zwykle z kierunków południowych, na wschodzie i zachodzie okresami zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h.(PAP)
mas/ mark/
