Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschodnia część Europy będzie w zasięgu wyżu, a na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju płytkiego i rozległego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Wysp Brytyjskich nad Morze Północne. W ciągu dnia na północnym zachodzie Polski pogodę będzie kształtować linia zbieżności. Z południowego zachodu będzie napływać powietrze zwrotnikowe, jedynie początkowo na północy będzie jeszcze zalegać powietrze polarne morskie ciepłe.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie stabilne.
We wtorek, na przeważającym obszarze kraju słonecznie, jedynie na północy oraz Ziemi Lubuskiej zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu i burze.
Wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna przeważnie od 31 st. C do 34 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich od 28 st. C do 31 st. C, a nad samym morzem od 26 st. C do 28 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-wschodni, w czasie burz porywy do 65 km/h. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h.(PAP)
bf/ maak/
