Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa centralna i wschodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Moskwy, natomiast północno-zachodnia i południowa Europa znajdzie się w zasięgu niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych.
Polska będzie w zasięgu wyżej wymienionego wyżu, od zachodu zacznie wolno nasuwać się zatoka związana z rozległym układem niżowym nad północno-wschodnim Atlantykiem. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu napływającym z południa Europy.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie wolno spadać.
W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Rano lokalnie, zwłaszcza w dolinach górskich, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich chłodniej, od 22 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.(PAP)
mas/ apiech/
