Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północ kontynentu będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować wyże.
Polska będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, w napływającym z południowego zachodu ciepłym powietrzu polarnym morskim.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.
W czwartek będzie słonecznie. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do około 100 m. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich chłodniej, od 22 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych.
W nocy na wschodzie i południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane, lokalnie duże. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i w centrum, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 do 15 st. C, nad morzem do 17 st. C; w kotlinach górskich około od 8 do 11 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.
W piątek na wschodzie i południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze okresami umiarkowane a na północnym zachodzie duże i tam słabe opady deszczu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, miejscami na wybrzeżu i w rejonach podgórskich chłodniej, od 20 do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Na północnym zachodzie wiatr porywisty.
W czwartek w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.
W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, południowy.
W piątek w stolicy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, południowy i południowo-zachodni.(PAP)
mas/ jann/
