Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad północną Rosją pozostanie wyż a nad Europę zachodnią i środkową rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Z kolei Półwysep Skandynawski pozostanie w zasięgu niżu i układu frontów atmosferycznych.
Polska północna będzie na skraju niżu znad Szwecji, a południowa znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Będziemy w chłodnym w powietrzu polarnym morskim.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i zacznie rosnąć.
We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z drobnym gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz nad morzem i na południu kraju do 10 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, przyrost pokrywy o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C, chłodniej na Podhalu około 14 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na Pomorzu silny do 45 km/h, nad morzem silny i bardzo silny do 65 km/h, w porywach na ogół do 60 km/h, na Pomorzu do 80 km/h, a nad morzem do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, po południu powoli słabnący, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy do 90 km/h, w Karpatach do 60 km/h. Podczas burz w głębi lądu porywy wiatru do 65 km/h.(PAP)
mas/
