Jak przekazał Michał Kowalczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek z zachodu na wschód Polski przemieszczał się będzie front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami.
"W dzień zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami na wschodzie wzrastające do dużego i tam możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. W trakcie burz może spaść do 30 mm deszczu oraz grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-22 stopni na zachodzie do 25 na wschodzie. Nad morzem i w obszarach podgórskich od 15 do 18 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także porywisty, północno-zachodni, w trakcie burz może osiągać porywy do 65 km/h" - powiedział Kowalczuk.
W nocy na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie jeszcze duże. Na południowym wschodzie przelotne opady deszczu i zanikające burze. Na zachodzie zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna wyniesie od 4-8 stopni na zachodzie, około 8 w centrum, do 10-13 na wschodzie. Wiatr na zachodzie słaby, na wschodzie oraz nad morzem miejscami umiarkowany i początkowo porywisty, północno-zachodni.(PAP)
autor: Marek Szczepanik
masz/ jann/
