22 czerwiec 2022

Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciw Polsce

zdjęcie: Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciw Polsce / fot. PAP
fot. PAP
Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce - ocenił w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że Mińsk w oparciu o działania "białoruskiego komitetu śledczego" prowadzi operację dyskredytacji Polski.
REKLAMA

Stanisław Żaryn w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił uwagę na działania białoruskiego reżimu, które są wymierzone w Polskę. "Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce. W oparciu o działania +białoruskiego komitetu śledczego+ Mińsk prowadzi operację dyskredytacji RP" - ocenił Żaryn. Dodał, że obecne działania skupiają się na Iraku.

"+Białoruski komitet śledczy+ zorganizował spotkanie z delegacją Republiki Iraku, w czasie którego oskarżał Polskę o rzekome zbrodnie na Irakijczykach" - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Zaznaczył, że Polska została oskarżona o śmierć, tortury oraz nielegalne działania wobec ponad 130 Irakijczyków.

Zaznaczył, że zarówno w propagandowych mediach Białorusi i Rosji, jak i wpływowych mediach irackich pojawiają się teksty na temat "ustaleń" białoruskiego komitetu. "Mińsk kolportuje cyniczne kłamstwa, które oczerniają Polskę i manipulują obrazem wydarzeń z 2021 roku" - wskazał Żaryn.

Stanisław Żaryn w serii wpisów na Twitterze podkreślił, że to Alaksandr Łukaszenka stworzył nielegalny szlak migracyjny, którego celem - w opinii rzecznika - była destabilizacja sytuacji w Unii Europejskiej. "Wciągnął migrantów w pułapkę, zarabiając na tym procederze krocie. Teraz próbuje zrzucić winę na Polskę" - podkreślił Żaryn.

"Oczernianie Polski to celowe działania Mińska, które jest częścią zemsty za nałożone na białoruski reżim sankcje oraz za pomoc udzielaną białoruskiej opozycji" - spuentował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

pau/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-09-25 12:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 16:30
miejsce
Terminal Kultury Gocław, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany