7 czerwiec 2021

Premier: reindustrializacja musi być skorelowana z procesem kształcenia

zdjęcie: Premier: reindustrializacja musi być skorelowana z procesem kształcenia / fot. PAP
fot. PAP
Nasza strategia ponownego uprzemysłowienia ma ogromny sens; nigdy w historii Polski nie było tyle osób, które miały pracę co teraz – wskazał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Reindustrializacja musi być skorelowana z procesem kształcenia – zaznaczył.
REKLAMA

Szef rządu podczas wizyty w Centrum Kształcenia Zawodowego w ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim mówił, że "w strategii rozwoju położono ogromny nacisk na reindustrializację, ponowne uprzemysłowienie Polski, polskiej gospodarki".

"Było sporo osób, które kwestionowały taką strategię. Twierdzono, że współczesny trend to usługi, a prostsze funkcje przemysłowe mogą być wykonane po outsourcingu, czyli gdzieś w krajach Dalekiego Wschodu" – powiedział szef rządu.

"Udowodniliśmy przez naszą strategię, poprzez przyciąganie nowych inwestycji, nowych inwestorów, że nasza strategia ponownego uprzemysłowienia, reindustrializacji 3.0 albo 4.0 w ramach rewolucji technicznej, której świat teraz podlega, przez którą przechodzi, ma ogromny sens" – kontynuował.

Widać to, jak mówił, przede wszystkim po rosnącej liczbie miejsc pracy. "Nigdy w historii Polski nie było tyle osób, które miały pracę co teraz. To jest wyraźny dowód na to, że nasza strategia działa" - powiedział Mateusz Morawiecki.

Zaznaczył, że od początku rząd zdawał sobie sprawę z tego, że "ponowne uprzemysłowienie w ramach nasyconych technologią nowych przemysłów, nowych sektorów, nowych branż, musi być odpowiednio skorelowane z procesem kształcenia".

"W procesie kształcenia młody człowiek odnajduje często swoje powołanie, pasje, miłość do technicznych lub innych elementów procesu gospodarczego, w różnych przedsiębiorstwach" – stwierdził premier.

Dlatego, jak akcentował, rząd kładzie nacisk na inwestycje w edukację. "To jest też sercem Polskiego Ładu. Inwestycje takie jak tak, w Tomaszowie Mazowieckim, w wysokości ponad 20 mln zł ma w wielu aspektach służyć młodym ludziom" - powiedział.

autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Bartłomiej Pawlak

ktl/ bap/ krap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
1°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:25
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-12-04 10:00
miejsce
Teatr Capitol - Scena mniejsza,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 11:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 11:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 12:30
miejsce
Teatr Capitol - Scena mniejsza,...
wstęp biletowany